Informacja o Święcie Starego Miasta w Görlitz 2021

Drodzy mieszkańcy Görlitz, drodzy przyjaciele naszego pięknego miasta,


Święto Starego Miasta w Görlitz nie może odbyć się w tym roku z powodu rozporządzenia w sprawie ochrony koronawirusowej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych w naszym pięknym europejskim mieście Görlitz-Zgorzelec. Wielu mieszkańców niemieckiej i polskiej strony Nysy jest w dużym stopniu zaangażowanych w ten festiwal. Wiele firm korzysta z siły ekonomicznej tego wydarzenia. W te trzy sierpniowe dni nie obchodzimy tylko festiwalu. Świętujemy też jako wspólnota ze wszystkimi tego aspektami. Ale właśnie z tego powodu w tym roku powinniśmy unikać „wielkiego spotkania”, z korzyścią dla wszystkich.
Niemniej jednak nie chcemy opierać się tylko na oczekiwaniu na nadchodzący rok. Również w tym roku znajdziemy sposób, aby pokazać siłę naszej społeczności miejskiej – jesteście ciekawi?!
Zostańcie w dobrym nastroju i przede wszystkim: w zdrowiu!


Z pozdrowieniami
Wasz zespół spółki Görlitzer Kulturservice

#AltstadtfestGörlitz

 


25. Święto Starego Miasta Görlitz


Plaża, palmy, kramy z pysznym jedzeniem, koncerty, a w tle historyczne budynki - to tylko namiastka tego co się działo podczas 25. Święta Starego Miasta w Görlitz. Od 23 do 25 sierpnia w Europa-Mieście była cała masa atrakcji. Nowością była miejska plaża, która powstała na Górnym Rynku (Obermarkt). Tu pod palmami przy muzyce goście mogli napić się koktajlu i odpocząć. To nawiązanie do pięknego jeziora Berzdorfer (Berzdorfer See), które jest jedną z atrakcji dla turystów oraz mieszkańców pogranicza. Na terenie Dolnego

i Górnego Rynku w Görlitz ustawione zostały trzy sceny, na których odbywały się koncerty muzyczne i występy artystów. Największy koncert odbył się na głównej scenie (środek Górnego Rynku) w niedzielę. Tu o godz. 20 wystąpił znanypiosenkarz i kompozytor Albert Hammond.

W sobotę, 24 sierpnia odbył się „Spływ na byle czym” na Nysie Łużyckiej. Zmagania pływających konstrukcji na rzece granicznej przyciągają coraz większą publiczność. To była już czwarta edycja wydarzenia, która organizowana jest w partnerstwie z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. Startujące drużyny walczyły o wysokie nagrody, świetnie się przy tym

bawiąc. 

Do zobaczenia podczas 26. Święta Starego Miasta! 

W przyszłym roku spotkamy się ponownie w ostatni weekend sierpnia, 28-30.08. 2020 roku