25. Święto Starego Miasta Görlitz


Plaża, palmy, kramy z pysznym jedzeniem, koncerty, a w tle historyczne budynki - to tylko namiastka tego co będzie się działo podczas 25. Święta Starego Miasta w Görlitz. Już od 23. do 25 sierpnia będzie czekać na was w Europa-Mieście cała masa atrakcji. Nowością będzie miejska plaża, która powstanie na Górnym Rynku (Obermarkt). Tu pod palmami przy muzyce będziecie mogli napić się koktajlu i odpocząć. To nawiązanie do pięknego jeziora Berzdorfer (Berzdorfer See), które jest jedną z atrakcji dla turystów oraz mieszkańców pogranicza. Miejska impreza to mnóstwo atrakcji i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na terenie Dolnego (Untermarkt) i Górnego Rynku w Görlitz ustawione zostaną trzy sceny, na których odbywać się będą koncerty muzyczne i występy artystów. Największy koncert odbędzie się na głównej scenie (środek Górnego Rynku) w niedzielę. Tu o godz. 20 wystąpi znanypiosenkarz i kompozytor Albert Hammond.

W sobotę, 24 sierpnia odbędzie się „Spływ na byle czym” na Nysie Łużyckiej. Zmagania pływających konstrukcji na rzece granicznej przyciągają coraz większą publiczność. To już czwarta edycja wydarzenia, która organizowana jest w partnerstwie z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. Startujące drużyny walczą o wysokie nagrody, świetnie się przy tym

bawiąc. Główna nagroda wynosi 2,5 tys. zł. Już o godz. 12 na łące nad Nysą (Uferpark) rozpocznie się pierwszy polsko-niemiecki piknik rodzinny. Tu maluchy będą miały wielką frajdę bawiąc się na wodnym placu zabaw i obserwując pokaz gigantycznych baniek mydlanych. 

Do zobaczenia podczas 25. Święta Starego Miasta!