25. Święto Starego Miasta w Görlitz

Program na sobotę, 24 sierpnia


Scena na Górnym Rynku (Obermarkt)

11:00

11:30

13:00

14:00

14:30

16:00

17:30

 

18:00

19:30

20:15

21:00 

21:45

22:15 

23:15

Moderacja Lars Juschten (11:00 - 23:30)

Młodzieżowa orkiestra koncertowa Görlitz

Klub sportowo-taneczny z Görlitz

Wręczenie nagród dla króla strzelców

Studio taneczne „Ins” dla wszystkich wiek grupowych

Miejska kapela z Buchen

Ceremonia wręczenia nagród przez Lions Club dla zwycięzcy kaczego wyścigu na Nysie Łużyckiej, który startuje przed Spływem na byle czym 2019

Robin Jaeger z zespołem (taneczny POP z Hesji)

Występ zespołu BIRDDOGS z Berlina

25-lecie Szkoły Tańca Matzke

Występ zespołu BIRDDOGS z Berlina

Studio taneczne „Ins” wystep Hip Hop

Występ zespołu BIRDDOGS z Berlina

Zakończenie Dj Lars Juschten 



Scena na Dolnym Rynku (Untermarkt)

      12:00 

      13:00

      14:00

      15:00

      16:00 

      17:00

      18:00 

      19:00

      20:00 

      22:00

Przedstawienie teatralne dla dzieci: "Na naszej łące się dzieje"  

Występ Paula i Kris / legendy i opowiadania z Görlitz

Muzyka "Vagantium"

Przedstawienie teatralne w wykonaiu Pauli, Piersa, Freyji i Anny

Występ zespołu Farfarello, niemiecki zespół rockowy

Paula i Herold - występ komediowy

Pieśni Gerharda Gundermanna

Przedstawienie teatralne w wykonaniu: Piersa, Freyji i Anny

Występ zespołu Polkaholix z Berlina

Występ zespołu Farfarello, niemiecki zespół rockowy



Scena przed Kościołem Św. Piotra i Pawła (Peterskirche)

    11:00

    11:15

    12:00

    13:00

    14:00 

    16:00

    17:00

    18:00

    19:00

    20:00 

    22:00

 

Występ zespołu Piers of Oxford

Przedstawienie teatralne dla dzieci: "Na naszej łące się dzieje"

Występ: Freyja i Anna

Występ zespołu Piers of Oxford

Pieśni Gerharda Gundermanna

Przedstawienie teatralne dla dzieci: "Na naszej łące się dzieje"

Muzyka "Vagantium"

Występ Pauli

Koncert wieczorny: muzyka "Vagantium"

Artystyczno muzyczne przedstawienie Piers, Anna Freyja

Pokaz ognia: wielki finał na zakończenie programu na scenie



Plaża miejska na Górnym Rynku (Obermarkt)

11:00

18:00

 

 

Dj Norm N - muzyka barowa

Dj Shandy Queerbeet - muzyka elektroniczna i taneczna


Ulica Kränzel ( Kränzelstraße) 

14:00

ab 15:00

Kawa, ciasto i kulinarne przysmaki 

Występy na scenie: piosenki i historie  




Nysa Łużycka (pomiędzy Uferparkiem a mostem Staromiejskim)

12:00

16:00

1800

Rodzinny piknik na łące nad Nysą: wodny plac zabaw, pokaz baniek mydlanych 

Start drużyn w polsko-niemiekim Spływie na byle czym 2019 

Wręczenie nagród zwycięzcom spływu na moście Staromiejskim 




Ulica Nikolai (Nikolaistraße)  

 11:00, 13:00, 16:30

 15:00

 21:00

Występ zespołu Bardolino

Amatorskie przedstawienie teatralne 

 Wieczorny koncert zespołu Bordolino



Fischmarkt

12:00

 

 

19:00 

Przez cały dzień na placu czynna jest rodzinna kawiarnia, dla dzieci przygotowano wielkie bele słomy do zabawy. To miejsce, gdzie można odpocząć od zgiełku wielkiej imprezy. 
Muzyka na żywo: od godz. 19 napijemy się tu dobrego wina.