PROGRAM 2022

 



FREITAG


16:00 „Tęsknota” (Sehnsucht) Młodzieżowy Chór Kameralny Singakademie Dresden e.V. (wstęp wolny) | Ev. Frauenkirche Görlitz

 

17:00 Oficjalne otwarcie festiwalu z udziałem Nadburmistrza Görlitz – rozpoczęcie przy schodach ratusza, następnie parada z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Görlitz w stronę Mostu Staromiejskiego

 

17:00 Dörte Brass Band | Obermarkt

 

17:00 Otwarcie festynu i jarmarku rzemieślniczego | Waidhausplatz

 

18:00 Uroczyste otwarcie festiwalu z udziałem Nadburmistrza Görlitz, Bertholdiny, Bakchusa, Albert’s Sisters, Rabusiów oraz otwarcie beczki z piwem | Untermarkt

 

18:00 Piers of Oxford – melodie na smyczki | Waidhausplatz

 

19:00 „Człowiek i przyroda” wspólny koncert Federalnego Chóru Młodzieżowego i Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego - w ramach Lausitz Festival (wstęp wolny) | Pfarrkirche St. Peter und Paul

 

19:00 O IATROS, Angelo Wangelis i Orfeusz - tradycyjna muzyka grecka | Obermarkt

 

19:00 The Whistlin‘ Cat Music | Untermarkt

 

19:00 Duet Rapauken przybył do miasta | Nikolaistraße

 

19:00 Dlaczego Lila, polsko-niemiecki funk groove | Fischmarkt

 

20:30 Prezentacja Albert’s Sisters - program artystyczny | Waidhausplatz

 

20:30 Colour The Sky | Untermarkt

 

21:00 108 Fahrenheit | Obermarkt

 

21:00 Duet Rapauken „Noc w blasku księżyca” | Nikolaistraße

 

21:30 Dlaczego Lila, polsko-niemiecki funk groove | Fischmarkt

 

22:00 Nocny koncert praskiego zespołu Bakchus | Waidhausplatz

 

22:45 Program nocny z pokazem ognia | Waidhausplatz

 

Przez cały dzień: Grupa artystyczna Fackelsteiner jest znowu z nami! - Widowisko przedstawiające życie codzienne sprzed 500 lat (kramy rzemieślnicze, scena i ognisko) | Dziedziniec ratusza przy Apothekergasse

Sobota


11:00 Sax Brass Band | Obermarkt

 

11:15 Rozpoczęcie dnia z Piers of Oxford | Untermarkt

 

12:00 Opowieści i zabawy z gawędziarką Bertholdiną | Untermarkt

 

12:00 Targi pracy „Witaj w domu” - dla gości rodzinnych stron oraz nowych mieszkańców i mieszkanek Görlitz (do godz. 16:00) | Ratusz/duża sala posiedzień (Großer Sitzungssaal)

 

12:00 Vorwerk Conatus objaśnia system fortyfikacji Görlitz | Waidhausplatz

 

12:00 Muzyka przy stole z duetem Rapauken | Nikolaistraße

 

13:00 Das Kelperbrüten - niesamowita sztuka | Waidhausplatz

 

14:00 Wręczenie nagród dla zwycięzców w strzelaniu o tytuł króla kurkowego miasta | Obermarkt

 

14:00 Albert‘s Sisters i sztuka nieważkości | Waidhausplatz

 

14:00 Zawody o Puchar Pływających Owieczek | Altstadtbrücke

 

14:00 Koncert na harp hornie | Nikolaistraße

 

14:15 Piers of Oxford – Opowieści przy dźwiękach harfy | Untermarkt

 

14:30 Oficjalne wręczenie nagrody za zaangażowanie obywatelskie „Meridian Wolontariatu” przez Radę Miasta i Nadburmistrza Görlitz | Obermarkt

 

15:00 Pokaz balansowania na linie między kościołem św. Piotra i Pawła a Młynem trójkołowym z rekordzistą świata, linoskoczkiem Rubenem Langerem | Most Staromiejski

 

15:00 Profesor Pizzicato i świat muzyki | Nikolaistraße

 

15:30 Görlitzkie historie: Jak doszło do powstania Świętego Grobu | Untermarkt

 

15:30 Piers of Oxford i muzyka na harfie | Waidhausplatz

 

16:00 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Görlitz | Obermarkt

 

16:00 Duet Rapauken w poszukiwaniu dźwięków | Nikolaistraße

 

16:30 Piękne dźwięki smyczkowe | Waidhausplatz

 

17:00 Profesor Pizzicato czyni honory | Nikolaistraße

 

17:30 Ceremonia wręczenia nagród Lions Club | Obermarkt

 

17:30 Albert‘s Sisters i stare dobre czasy | Untermarkt

 

17:30 Zabawy z Bakchusem | Waidhausplatz

 

18:00 Richard Fuhrmann Duo „How We Met The Funk“ | Obermarkt

 

18:00 Duet Rapauken, tu gra muzyka | Nikolaistraße

 

18:15 Piers of Oxford | Untermarkt

 

18:15 Fortyfikacje w Görlitz | Waidhausplatz

 

19:00 Koncert: Dźwięki średniowiecza | Waidhausplatz

 

19:00 Ferdinand Büchner & przyjaciele, jazz | Fischmarkt

 

19:00 Ulica Nikolaistraße tańczy do rytmu | Nikolaistraße

 

19:15 Sekrety Oettela czyli wielki śmiech | Untermarkt

 

20:00 Pokaz balansowania na linie z rekordzistą świata, linoskoczkiem Rubenem Langerem | Most Staromiejski

 

20:00 Wieczór taneczny z Dresdner Gala Band | Obermarkt

 

20:00 Pokaz Albert's Sisters | Waidhausplatz

 

20:45 Salsa ze szkołą tańca BailaThea | Obermarkt

 

21:00 Saga o zbójnikach | Waidhausplatz

 

21:00 Swingalia - muzyka do szczęścia | Untermarkt

 

21:00 The Rapauken Live in Görlitz | Nikolaistraße

 

21:15 Wieczór taneczny z Dresdner Gala Band | Obermarkt

 

21:30 Piers of Oxford | Waidhausplatz

 

21:30 Ferdinand Büchner & przyjaciele, jazz | Fischmarkt

 

22:00 Spotkanie przy ognisku nocnym - z udziałem wszystkich artystów i artystek Festynu Starego Miasta w Görlitz | Waidhausplatz

 

Przez cały dzień: Grupa artystyczna Fackelsteiner jest znowu z nami! - Widowisko przedstawiające życie codzienne sprzed 500 lat (kramy rzemieślnicze, scena i ognisko) | Dziedziniec ratusza przy Apothekergasse

 

Przez cały dzień: Pchli targ – o żywej legendzie handlu rupieciami | Weberstraße i Hainwald

Niedziela


09:00 Nabożeństwo i śniadanie | Fischmarkt

 

10:00 Msza Św. na Nikolaistraße

 

11:15 Rozpoczęcie dnia z Piers of Oxford | Untermarkt

 

11:30 Szkoła Sztuk Walki Phoenix | Obermarkt

 

12:00 Opowieści i zabawy z gadułą Bertholdem | Untermarkt

 

12:00 Vorwerk Conatus objaśnia system fortyfikacji Görlitz | Waidhausplatz

 

12:00 Południowe przywitanie przez duet Rapauken | Nikolaistraße

 

12:30 Görlitzer Karneval- und Tanzsportverein | Obermarkt

 

13:00 Stary człowiek zawsze wie jak to robić - niesamowity spektakl | Waidhausplatz

 

13:15 Koncert Bakchus | Untermarkt

 

14:00 Jugendshoworchester Görlitz | Obermarkt

 

14:00 Albert’s Sisters i sztuka nieważkości | Waidhausplatz

 

14:00 Duet Rapauken z prośbą | Nikolaistraße

 

14:15 Piers of Oxford – Opowieści przy harfie | Untermarkt

 

15:00 Pokaz balansowania na linie pomiędzy kościołem św. Piotra i Pawła a Młynem trójkołowym z rekordzistą świata, linoskoczkiem Rubenem Langerem | Most Staromiejski

 

15:00 Profesor Pizzicato i świat muzyki | Nikolaistraße

 

15:30 Görlitzkie historie - Jak doszło do powstania Świętego Grobu | Untermarkt

 

15:30 Piers of Oxford i muzyka na harfie | Waidhausplatz

 

16:00 InsTanzStudio Görlitz, program dla rodzin | Obermarkt

 

16:00 Duet Rapauken prezentuje się | Nikolaistraße

 

16:30 Piękne dźwięki smyczkowe | Waidhausplatz

 

17:00 Pokaz tańca na wózkach inwalidzkich (SV Koweg Görlitz e.V.) | Obermarkt

 

17:00 Profesor Pizzicato | Nikolaistraße

 

17:30 Fortyfikacje w Görlitz | Waidhausplatz

 

17:45 Taniec | Nikolaistraße

 

18:00 InsTanzStudio Görlitz | Obermarkt

 

18:00 Baranbutz | Untermarkt

 

18:00 Zabawy z Bakchusem | Waidhausplatz

 

18:15 Późną porą – Duet Rapauken | Nikolaistraße

 

19:00 Miss Grandhouse | Obermarkt

 

19:00 Uroczysty program na pożegnanie trupy Bertholdiny | Waidhausplatz

 

19:30 Tangoorchester Misterio | Untermarkt

 

20:30 Zespół Hot Spot | Obermarkt

 

22:00 Finałowy pokaz fajerwerków | Obermarkt

 

Przez cały dzień: Grupa artystyczna Fackelsteiner jest znowu z nami! - Widowisko przedstawiające życie codzienne sprzed 500 lat (kramy rzemieślnicze, scena i ognisko) | Dziedziniec ratusza przy Apothekergasse

 

Przez cały dzień: Pchli targ – o żywej legendzie handlu rupieciami | Weberstraße i Hainwald